Czemu wylewki anhydrytowe cieszą się popularnością?

Wylewki anhydrytowe doskonale nadają się na ogrzewanie podłogowe oraz pompy ciepła, mają duży wskaźnik przewodzenia ciepła i mniejszy ciężar. Większa sprężystość oraz odporność artykułu pozwolą na wylanie o 50% cieńszej powłoki nad przewodami grzejnymi zupełnie usuwając kłopot spękań wylewki. Wysoki wskaźnik przekazywania ciepła, płynna spoistość i mniejsza grubość – to właśnie dzięki tymże wartościom wylewki anhydrytowe stanowią odpowiednie dopełnienie ogrzewania podłogowego. 

Co to są wylewki anhydrytowe?

Samopoziomująca wylewka na podstawie spoiwa anhydrytowego to innowacyjny artykuł, jaki ma mnóstwo korzyści usprawniających pracę oraz zmniejszających koszty zarówno w fazie projektowania, jak również w fazie wykonawczej. Wylewki anhydrytowe stanowią świetną opcję dla klasycznych rozwiązań podłogowych wykorzystywanych w budownictwie. Podkład anhydrytowy to nowoczesny technologicznie artykuł dedykowany do wykorzystania na podkłady podłogowe we wszystkiego typu budownictwie, ze względu na zwiększoną przenikalność termiczną doskonały na ogrzewanie podłogowe.

Czemu wylewki anhydrytowe cieszą się popularnością?

Wylewki anhydrytowe doceniane są m.in. ze względu na własne duże możliwości dylatowania. Decydując się na posadzkę anhydrytową, otrzymujemy szansę podziałowej dylatacji posadzek grzewczych chociażby do 300m². Z kolei podłoga nieogrzewana może być dylatowana do 900m² – dzięki temu prawdopodobne jest zrobienie prostej podłogi zrobionej z wielkoformatowych płytek lub podłogi żywicznej. 

Udostępnij: