Stalowa wiata przy domu. Przydatna w wielu sytuacjach

Zadaszone miejsce przy domu przydaje się w wielu sytuacjach. Umożliwia między innymi chowanie niektórych przedmiotów, które nie powinny zamoknąć od deszczu, garażowanie samochodu, motocykla czy stawianie rowerów. Można oczywiście w tym celu zbudować przy domu drewnianą altankę, jednak zawsze jest to dość kosztowna opcja. Drewniane altanki wyglądają bardzo atrakcyjnie, konieczna jest jednak ich regularna konserwacja, co także wiąże się z kosztami. Łatwiejsza do postawienia i trwalsza jest konstrukcja stalowa wiata.

Wiata stalowa musi być dobrze przymocowana do podłoża

Warto mieć świadomość, że konstrukcja stalowa wiata będzie bardzo wrażliwa na podmuchy wiatru. Z tego powodu powinna być doskonale przymocowana do podłoża. Oczywiście jeśli jest to wiata pomiędzy budynkami, w miejscu osłoniętym od wiatru, mocowanie jej do podłoża może być nieco słabsze. Jeśli jest to jednak wiata na bardziej otwartym terenie, musi być trwale związana z gruntem.

Nie bez znaczenia jest też materiał, z którego wykonana jest wiata. Jeśli będzie ona montowana na otwartym terenie, lepiej by konstrukcja stalowa była z mocniejszych, grubszych elementów. Takie elementy konstrukcji stalowej wiaty oczywiście będą nieco droższe, pomimo tego jednak warto się na nie zdecydować, bowiem grubsze elementy są mniej podatne na wyginanie się pod wpływem silnego wiatru.

Udostępnij: