Agregat wody lodowej

Agregat wody lodowej jest nowoczesnym elementem instalacji chłodzenia powietrza w obiektach wielkopowierzchniowych. Bez chilera trudno wyobrazić sobie efektywność systemów klimatyzacyjnych w budynkach takich jak galerie handlowe, magazyny czy hale produkcyjne. Tradycyjne klimatyzatory są w tych obiektach nieskuteczne.

natomiast dedykowany jest do zastosowań wręcz przemysłowych. Z powodzeniem instalowany jest wszędzie tam, gdzie wymagane jest zapewnienie optymalnej temperatury w obiekcie, a klasyczne urządzenia nie radzą sobie z tym zadaniem. Przykładem są hale produkcyjne, w których – oprócz czynników atmosferycznych – na wzrost temperatury wewnątrz wpływają także nieustannie pracujące maszyny.

Agregat wody lodowej cennik

Wiele osób pewnie zastanawia się, jaki ma agregat wody lodowej cennik. To rzeczywiście kluczowa sprawa przy podejmowaniu decyzji o zainwestowaniu w tego rodzaju urządzenie. Należy jasno powiedzieć, że to rozwiązanie z pewnością kosztowniejsze niż klasyczne klimatyzatory freonowe. Decydując się jednak na agregat wody lodowej i jego instalację w obiekcie, nie można pominąć istotnego aspektu, jakim są koszty eksploatacji urządzenia.

System klimatyzacyjny oparty o chiller to znacznie mniejsze wydatki związane z przyszłą eksploatacją urządzeń. Warto także pamiętać, że efektywność tych urządzeń minimalizuje zużycie energii elektrycznej, przeznaczanej na uruchomienie o działanie klasycznej klimatyzacji. Wykorzystując bowiem agregat wody lodowej, szybciej osiągniecie pożądaną temperaturę w pomieszczeniach.

Udostępnij: