10 najbardziej imponujących cudów architektonicznych w Kopenhadze

Świat jest pełen architektonicznych cudów zarówno starych, jak i nowych. Jednak Kopenhaga ma jedne z najbardziej spektakularnych cudów architektury. Stworzyliśmy więc listę  10 najbardziej imponujących cudów architektury w Kopenhadze .

Duńska architektura to jedne z najciekawszych dzieł na świecie. Jednym z powodów tak dużego zainteresowania duńską małą architektura miejską jest fakt, że jest ona zróżnicowana. Można znaleźć klasyczną architekturę Wikingów wraz z wieloma nowoczesnymi rozwiązaniami takimi jakimi charakteryzuje się mała architektura miejska. Niesamowite jest widzieć w nich różne style i rodzaje firm lub mieszkańców.

„Duńscy architekci, tacy jak Arne Jacobsen i Jørn Utzon, projektant Opery w Sydney, pozostawili imponujące ślady w architekturze w Danii i za granicą” – mówi Visit Denmark .

Sama Kopenhaga ma kulturę, która jest bogata w rozwój, nie zapominając o swoich początkach i przeszłości. Więc jeśli kiedykolwiek interesowałeś się różnymi elementami architektury w Kopenhadze, możesz sprawdzić naszą listę 10 najbardziej imponujących cudów małej architektury miejskiej w Kopenhadze .

10 najbardziej imponujących cudów architektonicznych w Kopenhadze

10. Rozbudowa Muzeum Ordrupgaard

Samo rozszerzenie Muzeum Ordrupgaard jest dziełem sztuki, ale mieści również wiele dzieł sztuki duńskiej i francuskiej. Dziwnie ukształtowana forma budynku jest dość zagadkowa, ale też bardzo atrakcyjna. Projekt stworzyła urodzona w Iraku architekt Zaha Hadid.

9. Niebieska planeta

Blue Planet to nowoczesny cud architektury, który jest kolejnym miejscem spotkań turystów. Blue Planet to w rzeczywistości akwarium, w którym żyją wszelkiego rodzaju wodne organizmy. W akwarium jest około 20 000 zwierząt z ponad 450 różnymi gatunkami.

8. Fala (Bølgen)

Fala to właściwie budynek mieszkalny. Nazwa jest dość oczywista z ogólnej formy struktury. Projekt został wykonany przez Henning Larsen Architects i obejmuje łącznie 115 mieszkań. Jak byś się czuł żyjąc na fali?

7. Muzeum Szkła Ebeltoft autorstwa 3XN

Muzeum Szkła Ebeltoft zostało ukończone przez duńskich architektów 3XN. Ponieważ jest to miasteczko rybackie, które również ma bardzo atrakcyjną zatokę, projektanci mieli to na uwadze, tworząc szklane ściany, dzięki którym można zobaczyć miasto i zatokę z trzech stron.

6. Duńska Opera Królewska

„Królewska Opera Duńska jest jedną z niewielu firm operowych na świecie, która posiada zespół solistów, uznawany za bardzo wysoki poziom artystyczny” – czytamy na stronie głównej Opery . Poziom artystyczny rozciąga się na cały projekt budynku, w którym występują. Został zaprojektowany przez Henninga Larsena.

5. Akademik Tietgen

Akademik Tietgen może być jednym z najfajniejszych budynków studenckich na świecie. Niesamowity, wielokrotnie nagradzany projekt został stworzony przez Lundgaarda i Tranberga, a struktura ma 360 pokoi. Trudno nie pokochać tego projektu.

4. DR Koncerthuset

Sala koncertowa DR Koncerthuset została zaprojektowana przez Jean Nouvel, a raporty wskazują, że akustyka jest jedną z najlepszych na świecie. To oszałamiające do obejrzenia byłoby idealne do odwiedzenia, jeśli zdarzy ci się być w okolicy.

3. Muzeum Morskie M/S Danii

Muzeum Morskie Danii M/S zostało zaprojektowane przez Bjarke Ingels Group i jest wypełnione artefaktami handlowymi. Istnieją dziesiątki tysięcy fotografii wraz z modelami i obrazami. To zdecydowanie ciekawe miejsce na wyprawę, jeśli masz czas.

2. 8 Talerz

8Tallet został zaprojektowany przez Bjarke Ingels Group i okazuje się być budynkiem wielofunkcyjnym. Posiada unikalną konstrukcję w kształcie łuku i jest wykorzystywana zarówno do powierzchni biurowej, jak i handlowej.

1. Góra VM

Góra VM była dziełem całego zespołu  Bjarke Ingels (BIG), JDS i Plot. Razem stworzyli oszałamiający kompleks mieszkaniowy, który jest po prostu cudowny. Mieści zdumiewające 80 jednostek, co jest niesamowite, biorąc pod uwagę ogólny projekt i rozmiar.

Udostępnij: