Przerwy robocze w betonowaniu – inne ważne wzmianki

Czasami te przerwy robocze w betonowaniu wynikają z tego że trzeba podwyższyć żuraw wieżowy. Mowa tu o tym, że tego typu żuraw nie jest konstrukcją, którą unosi się nieco wyżej w zaledwie kilkanaście minut. Często do jego podwyższenia potrzeba tych hydraulicznych podnośników lub pomocy innego dźwigu. Na dokładkę trzeba też wstawić kolejny segment wieży lub segmenty. Dlatego też do tego zadania potrzebna jest zgrana ekipa i to taka, która zna się na montażu tego typu segmentów lub na ich demontażu.

Inne istotne prace.

Wiadomo doskonale o tym, że te przerwy robocze w betonowaniu wynikają także z tego ogólnego charakteru pracy, czyli jeśli chcemy kontynuować wylewanie betonu, to niestety musimy podwyższyć szalunki i na dokładkę wykonać prace innego rodzaju, a potem na dokładkę oczyścić ten teren budowy, po to by gruszka z pompą mogły się zbliżyć. Na wszystkie te poboczne prace niestety potrzeba czasu i to dostatecznie wiele, bo na placach budowy robi się sporo, a wylewanie betonu to tylko część tego całokształtu pracy.

Groźne wydarzenia.

Przerwy robocze w betonowaniu wynikają też i z tego, że ktoś ulega wypadkowi. Mowa tu o tym, że takie wypadek nie musi być zaliczonym do poważnych, ale istnieją procedury, których niestety trzeba przestrzegać w sporych miastach, bo tam inspekcja pracy czuwa, czy wszystko jest wykonywane zgodnie z przepisami.

 

Udostępnij: