Ozonowanie mieszkań

Każde mieszkanie kryje w sobie zarazki, które mogą okazać się niebezpieczne dla ludzkiego organizmu. Niektóre grzyby i wirusy pozostają na meblach, ścianach i podłogach nawet po gruntownym i dokładnym sprzątaniu. Należy wtedy sięgnąć po bardziej zaawansowaną metodę dezynfekcyjną, jaką jest ozonowanie mieszkań. Na czym ona polega i jakie przynosi efekty?

Jakie są efekty ozonowania mieszkań?

Ozonowanie mieszkań to skuteczny zabieg dezynfekcyjny przeprowadzany przez wykwalifikowanych profesjonalistów. Stosują oni specjalne generatory ozonu produkujące aktywny tlen, który wiąże się z substancjami, a następnie je neutralizuje. Ozonowanie przeprowadza się, aż stężenie gazu osiągnie 5-7 ppm. Następnie mieszkanie jest gazowane przez minimum 2 godziny, a dokładny czas zabiegu i intensywność stężenia dobierane są do wielkości wnętrza oraz znajdującego się w nim wyposażenia.

Ozon wykazuje właściwości utleniające, dlatego ozonowanie mieszkań to sposób na skuteczną dezynfekcję, sanityzację powietrza oraz deodoryzację. Gaz niszczy nie tylko grzyby i ich zarodniki, ale także pleśń, wirusy i bakterie obecne na powierzchni mieszkania oraz elementach jego wyposażenia. Ozonowanie pozwala usunąć roztocza oraz alergeny wziewne i kontaktowe, przez co tworzy sterylne środowisko ułatwiające oddychanie alergikom. Dodatkowo w trakcie zabiegu powietrze oczyszczane jest z nieprzyjemnych zapachów np. dymu papierosowego, woni odzwierzęcej czy stęchlizny, co znacznie polepsza komfort życia mieszkańców.

Udostępnij: