Optymalizacja miejsca i szybkość montażu podstawowymi atutami magazynów samonośnych

Magazyn samonośny to system magazynowania wysokiego składowania, w którym regały podtrzymują oprócz obciążenia towarami obciążenie dachów i ścian magazynu, tworząc w ten sposób zwartą całość. W magazynie samonośnym regały same w sobie stanowią konstrukcję nośną budynku magazynowego. 

Główną zaletą tej makrostruktury magazynu samonośnego jest maksymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni w wysokości (mogą one osiągać nawet 40 metrów).

Podstawowe atuty instalowania magazynów samonośnych

  1. Wiele firm decyduje się na konstrukcję magazynów samonośnych, ponieważ pozwalają one na uniknięcie prac inżynieryjnych związanych z budową tradycyjnego magazynu. Dzieje się tak dlatego, że regały same podtrzymują budynek (bez konieczności stosowania belek lub innych konwencjonalnych elementów konstrukcyjnych).
  2. System magazynowania w formie magazynu samonośnego jest wybierany między innymi z powodu optymalizacji miejsca. Magazyn samonośny jest idealnym rozwiązaniem, gdy nie mamy dużo miejsca do przechowywania, a trzeba zmagazynować duże partie towarów.
  3. Dodatkowym atutem magazynów samonośnych jest szybka ich instalacja. Jest to bardzo dobre rozwiązanie dla firm, które muszą szybko rozpocząć działalność w danej lokalizacji, ponieważ konstrukcja tego typu magazynu nie wymaga tak dużo czasu na montaż, jak budowa tradycyjnego budynku. Ponadto magazyn samonośny jest konstrukcją wstępnie zaprojektowaną i nie kosztuje tyle, co budowa i wyposażenie normalnego budynku magazynowego.

Udostępnij: