Jakie buty trekkingowe wybrać?

Na początku warto zastanowić się nad celem zakupu butów trekkingowych, ponieważ jest to zależne głównie od indywidualnych potrzeb użytkownika. Buty trekkingowe sprawdzą się przede wszystkim w trakcie wyjazdu w góry, ale również posłużą nam na dłuższe spacery jeśli mieszkamy na terenach podgórskich. 

Jakie buty trekkingowe wybrać?

Wysokie buty trekkingowe będą dobrym wyborem zarówno dla osób początkujących, ale również zapalonych wspinaczy górskich. Dlaczego tak jest? Wysokie buty trekkingowe chronią staw skokowy przed ewentualnym skręceniem, gdy w trakcie górskiej wspinaczki poślizgniemy się lub zaliczymy upadek. Wbrew pozorom, jest to bardzo ważny aspekt i jeśli wybieramy się w wymagający teren górski, zdecydowanie warto o to zadbać. Z kolei niskie buty sprawdzą się u osób spacerujących np. po dolinach lub doświadczonych turystów w miesiącach letnich. Takie buty nie chronią kostki w taki sposób jak wysokie buty trekkingowe, ale zapobiegają poceniu się stóp i tym samym otarciom. Jeśli jednak wolisz buty wysokie, ale obawiasz się przegrzania, powinieneś zadbać o specjalne skarpetki, które zniwelują ten problem. Możesz je znaleźć w większości sklepów z odzieżą sportową.

Podsumowując, buty wysokie są bardziej uniwersalne i sprawdzają się u większości osób. Dodatkowym atutem jest ochrona kostki, a zimą utrzymanie ciepłoty ciała. Wysokie buty trekkingowe są doceniane przez rodziców, którzy chcą zadbać o bezpieczeństwo swoich dzieci na rodzinnym wypadzie w góry czy kolonii. 

Udostępnij: