HVAC – nowe możliwości dla komfortu i oszczędności

HVAC to w uproszczeniu system wentylacyjny, a więc instalacja, które pozwala na komfort cieplny w pomieszczeniach, jednak w dużo bardziej wysublimowanej formie, niż oferuje to standardowa klimatyzacja. HVAC o inteligentne połączenie klimatyzacji, wentylacji i ogrzewania za pomocą jednego systemu. Jest to rozwiązanie zarówno energooszczędne jak i wydajne. Umożliwia utrzymanie pożądanej temperatury w budynku, jednocześnie zapewniając świeżość powietrza w danej przestrzeni.

System HVAC pozwala na komfort o dowolnej porze roku, umożliwia chłodzenie pomieszczeń latem i ogrzewanie zimą, zapewniając optymalną równowagę termiczną w każdych warunkach  pogodowych. System ten jest kompatybilny zarówno z panelami cieplnymi PV, jak również pompami grzewczymi, czy agregatami chłodniczymi, co przyczynia się do wydajnej i energooszczędnej pracy. Obecnie system HVAC coraz prężniej rozpowszechnia się w Polsce, a zawdzięcza to swojemu wielofunkcyjnemu charakterowi i licznym zaletom. Między innymi posiada funkcję uszczelniającą, a więc chroni przed nadmiernym zbieraniem się wilgoci w zabudowie, pozwala zaoszczędzić na mediach zaangażowanych w zużycie energii, oraz zapewnia bardzo dobrą izolację bez potrzeby montowania dodatkowych urządzeń.

System HVAC to nowe możliwości, coraz częściej wykorzystywane w nowoczesnym budownictwie, nie ma jednak przeszkód, by zamontować ten system w starszych budynkach.

Udostępnij: