5 porad dotyczących czyszczenia okien biurowych, które zmieniają życie

1. Zacznij od usuwania kurzu

Nie chcesz po prostu tam wejść i zacząć szorować. Najpierw chcesz usunąć kurz z zasłon lub żaluzji, szkła i narożników.

Zalecamy zdjęcie zasłon lub żaluzji, a następnie za pomocą dużej suchej szczotki odkurzyć narożniki, ramy, parapety i okolicę.

2. Traktuj priorytetowo ekologiczne środki do czyszczenia okien

Kiedy przychodzi czas, aby zetrzeć piasek z okien, użyj nietoksycznych środków czyszczących . Toksyczne środki czystości mają negatywny wpływ nie tylko na środowisko poza sprzątanie biura, ale także na samo powietrze, którym oddychają Twoi pracownicy.

Kiedy w Twoim biurze używane są toksyczne produkty czyszczące, lotne związki organiczne są uwalniane do powietrza, co zwiększa prawdopodobieństwo, że Twój personel odczuje podrażnienie oczu, gardła, skóry lub bóle głowy. Co ważniejsze, długotrwałe narażenie może również skutkować przewlekłymi problemami z oddychaniem, reakcjami alergicznymi lub astmą.

3. Wyczyść wnętrze i na zewnątrz

Możliwe, że Twoje biuro ma kilka okien wewnętrznych i zewnętrznych i ważne jest, aby zachować kontrolę nad czyszczeniem obu.

Wnętrze:

Są to zazwyczaj okna, które znajdują się po wewnętrznej stronie wejść do foyer lub służą jako ściany we wnętrzach biur.

Zaleca się co najmniej coroczne czyszczenie wewnętrznych okien i ram okiennych.

Na zewnątrz :

To są okna na zewnątrz twojego biura. Czyste okno zewnętrzne zapewnia lepszy widok, poprawia wydajność cieplną i prezentuje bardziej profesjonalny wizerunek firmy.

Poza tymi trzema zaletami posiadania czystego okna zewnętrznego można również uniknąć degradacji szkła.  

Z biegiem czasu szkło zostanie przesiąknięte różnymi zanieczyszczeniami, w tym twardą wodą lub minerałami, kwaśnymi deszczami i utlenianiem.

Twarda woda i minerały są największym zagrożeniem dla Twoich okien zewnętrznych. Ponieważ szkło jest nadal porowate, zanieczyszczenia z powietrza mogą z czasem zostać w nim zablokowane.  

Regularne, zaplanowane mycie okien zewnętrznych może zrównoważyć te problemy, przy co najmniej jednym myciu okien zewnętrznych w roku.

4. Możesz zaoszczędzić pieniądze dzięki czystszemu systemowi Windows

Czyste okna biurowe pomogą Ci zaoszczędzić na miesięcznych rachunkach za energię.

Na przykład podczas mroźnych zimowych miesięcy naturalne światło słoneczne może rozgrzewać wnętrze biura, dlatego w ciągu dnia należy pozostawić rolety otwarte. Dzięki temu jednostka grzewcza w budynku będzie działać mniej energicznie, co oznacza, że ​​nie będzie trzeba jej tak często naprawiać ani wymieniać.

Czystsze okna mogą również pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze, wydłużając żywotność samych okien. Komercyjne okna mogą być kosztowne w naprawie lub wymianie, nie wspominając o utracie produktywności podczas wykonywania pracy.

5. Zatrudnij profesjonalistów

Inwestowanie w komercyjne środki do czyszczenia okien to zawsze dobry pomysł. Czyste okno poprawia wygląd Twojego biura na zewnątrz, a czyste okna zwiększają również efektywność pracowników wewnątrz.

Ostatecznie jest to dobre dla Twoich wyników finansowych.

Gdybyś zobaczył budynek biurowy lub sklep detaliczny, a okna były pokryte brudem i kurzem, prawdopodobnie miałbyś wątpliwości co do współpracy z tą firmą.

Możesz się zastanawiać, jak wykonują swoją pracę w środku, pozornie nie zwracając uwagi na wygląd zewnętrzny. Możesz się również zastanawiać, czy byłby to ten sam poziom uwagi, jakiego można oczekiwać od samej firmy.

Jasne, nie powinieneś oceniać książki po okładce, ale aby chronić reputację swojej firmy, a także branding, nad którym tak ciężko pracowałeś, powinieneś zainwestować w profesjonalnego czyszczenia okien .

Oferowanie tej usługi może nawet pomóc przyciągnąć klientów komercyjnych .

Udostępnij: